Jalitsuhalli on pystyssä, lamppujen ja erilaisten hallin hallintaan liittyvien asioiden asennus alkoi maanantai-aamuna. Työ jatkuu vielä huomenna, ja toiveissa olisi että Hallin käyttöönotto pystytään tekemään alkuperäisen suunnitelman mukaan keskiviikko aamuna. eli keskiviikosta klo 16.00 eteenpäin halli olisi seurojen käytössä.
Sitten kaikille osallistujille ISOT KIITOKSET halliyhtiön suunnalta. Tällä kertaa pystytys tapahtui hieman erilaisella työnjohdolla, ja varmaan oli totutusta poikkeavia tapahtumia viikonlopun aikana, mutta niin vaan hommat saatiin kohtuullisessa ajassa hoidettua.
Vielä kerran siis Kiitos talkoo väelle jälleen kerran, hienoa venymistä koko pitkän viikonlopun, torstaista aina myöhäiseen eilis-iltaan saakka.
Jari Weckman
Hallituksen puheenjohtaja
Jalitsu Oy
Ei uutisia |